Realizace KP v zemích 3.světa

20. února 2007 v 8:02 |  Realizace KP v zemích 3.světa
V zemích 3 světa je zdravotní péče na velmi nízké úrovni, bud zcela chybí nebo je jen místní a nedostačující. Vytvořit komunitní plán je cesta tzv. ode prázdného dna.
Co dělat?
1- Zmapovat zdravotní situaci v dané zemi a najít vhodné místo pro realizaci humanitárního a rozvojového programu.-seznámit se tradicemi,zvyky,přírodou,polit. situací, geografii..atd
2- Navštívit řadu míst vhodných k tomuto účelu ,zmapovat zdravotní situaci v této zemi a najít vhodné místo pro realizaci humanitárního a rozvojového programu.Využít nějakého zdravotnického objektu k tomuto účelu.Doporučit ho k rekonstrukci a následným dalším aktivitám humanitární pomoc v jednání s úřady projektu .
3-Navázat kontakty s výrobci zdravotnického materiálu, léků a zdr.techniky
4-Provést zdravotní jištění dané oblasti, co a které nemoci je potřeba postihnout ,sledovat, léčit.dispenzarizovat.
Např.porody ve většině nejchudší Afriky probíhají tak, že si rodička dojde několik kilometrů do zdravotnického zařízení, tam porodí a již po jedné až dvou hodinách odchází s narozeným dítětem, zabaleným do špinavých hadrů, opět domů. Naším cílem je, aby matka a dítě byly alespoň 24 hodin sledovány v zařízení a odcházely domů až druhý den
5-Otázka nezávadnost vody... nebo stálá závislost na vodě dešťové?
celý objekt musí mít zajištěnou nezávadnou vodu. Ve spolupráci s místními lidmi a organizacemi je nutné toto realizovat rychle.
Např vyhloubit studnu do hloubky třiceti metrů, která poskytne dostatek vody celému zařízení. Zakoupení výkonného čerpadla a plastovou nádrž na čtyři tisíce litrů, ze které je samospádem voda dopravována do všech místností ambulance.
6-Vypracovat např. podle potřeby a složení komunity samostatný projekt na rekonstrukci rozestavěných budov.
7-Zorganizovat výjezdy studentů medicíny, českých lékařů a specialistů, kteří by zde formou odborných stáží pracovat buďto krátkodobě, nebo i déle. Rovněž je dobré v plánu také zapojení zdravotnických škol do projektu a vytvoření osvětových programů týkajících se osvěty, prevence a léčby HIV/AIDS, malárie a samozřejmě i dalších chorob, péče o narozené dítě a další. Tím se docílíme životnost projektu i získání dalších větších finančních prostředků
8- zapojit urychleně místní obyvatelstvo do spolupráce, vyškolit tým odborníků, tak aby projekt mohl existovat funkčně,finančně, odborně na všech úrovních při poskytovaní péče komunitě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama