ajurveda

Ajurveda

15. října 2006 v 19:36 | Dr.Kačaras Dimitris
Ájurvéda česky a Ájurvéda duše a těla
",
A tam, kde je naděje pro budoucnost, je i životní síla pro současnost. Tam, kde je řád, mizí nejistota a zmatek.
jak správně vybírat nejvhodnější potraviny podle individuální přirozenosti každého člověka. Organismus tak bude dostávat to, co mu prospívá, a nebude dostávat to, co mu škodí. Tím se správně dosáhne rovnováhy. Výsledkem tohoto rovnovážného stavu organismu je zdraví tělesné i duševní, spokojenost, krása, štíhlá linie.
Ájurvéda se
na prvním místě zajímá o člověka a na druhém místě o jeho nemoc. Znamená to, že ájurvédář na prvním místě zjistí tělesnou přirozenost klienta, jeho osobní individualitu neboli výjimečnost. Pak doporučuje postupy na míru pro něho, ne pro jeho nemoc. Až na druhém místě toto doporučení dolaďuje podle nemoci, která klienta právě zlobí. Ájurvéda učí, že není nemoci bez člověka, ale může být člověk bez nemoci. Proto je na prvním místě zájmu ájurvédáře člověk.
Ájurvédu však lze doporučit i lidem, kteří netrpí nemocemi a cítí se být zdravými. I jim přinese dosažení rovnováhy organismu pomocí principů ájurvédy zlepšení stavu těla i mysli.
Pro ty čtenáře, kteří rádi uskutečňují nově nabyté poznatky v životě, uvádím spoustu praktických cvičení. Život si vytváříme činy a proto jako první krok je vhodné cvičení nebo trénink. V knize naleznete cvičení vůči sobě - ke zdokonalení vlastního smyslového vnímání nebo smyslové bdělosti a pozornosti, i vůči jiným lidem - ke zdokonalení jednání a mezilidských vztahů. Největší uspokojení a radost v životě nám přinášejí právě uspokojivé mezilidské vztahy. Bdělé smysly a pozornost jsou základem moudrosti a následně geniality. Ájurvédské techniky jsou naučitelné, není k jejich zvládnutí potřeba mimořádných schopností.
"Techniky, které popisuješ v knize Ájurvéda duše a těla, se používají při mistrovském výcviku bojových umění pro úpravu psychického stavu, nutného k zvládnutí náročných situací."
Václav Buben, čtyřnásobný mistr bojových umění
 
 

Reklama